Haftalık Yazılar

Yardım etmek

‘’ Mutlu olmaya çalışmayı bırakın, bunun yerine bir başkasına yardım edin. ‘’

Matthieu Richard

VE BENCE …

Genellikle o kadar fazla kendimiz ile ilgili ve kendi benliğimizle meşgulüzdür ki, başlakarına yapılan iyiliklerin asıl kendimize, kendi yaşamımıza, kendi ailemize ve kendi sevdiklerimize dokunduğunu algılayamayız.

Hiçbir karşılık beklemeksizin bir başkasına yardım etmek, o yardımın içeriği ile ilintili bir pozitif enerji yaratır ve etkileri yardıma muhatap olandan çok daha fazla olarak önce kendi yaşamımıza ve daha sonra ailemize ve sevdiklerimizin yaşamlarına yansıyacaktır. Yapılan yardımın hazırlanma sürecindeki emek, samimiyet ve sahip olduğumuzun ne kadarını verdiğimiz, yapılan yardımın maddi değerinden çok daha fazla önemlidir. Yani; özenerek, zaman harcayarak, fedakarlık yaparak, sahip olduklarımızın yada olabileceklerimizin önemli bir kısmından vaz geçerek, mümkün olduğunca gizlenerek ve mutlaka hiçbir karşılık beklemeksizin yapılan yardımlar, yardıma muhatap olandan daha çok, kendimize, ailemize ve sevdiklerimize yaptığımız yardımlar olacaktır.

Bir hint atasözü ne güzel anlatıyor …

‘’ Kardeşinin salını karşıya geçirmeye yardım et, göreceksin ki, sen de karşıdasın. ‘’

Sitenin yada herhangi bir yazının içeriğini beğendi iseniz arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz, böylece başkaları da sitedeki yazıları okuma fırsatı bulabilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

2 Comments

 • Avatar
  Reply birimza 6 January 2018 at 14:20

  çok güzel bir yazı dostlarımla paylaşacagım

  • Avatar
   Reply Editor 20 January 2018 at 10:51

   teşekkürler.

  Leave a Reply