Haftalık Yazılar

Ömür dediğin üç gündür …

Dünyamızdaki bir ömür kadar zamanda, maddi ve manevi varlık dağılımının herkes için eşit olduğunu düşünebilmek için oldukça saf olmak gerekir. Ve fakat bu gözardı edemeyeceğimiz  gerçeklik ile hepimiz  bir süre yaşamak ve her fırsatta, hatta fırsatları bizzat kendimiz yaratarak olabildiğince sıklıkla mutlu olmak mecburiyetindeyiz.

( Not: İçi boş, kısa süreli mutluluk kırıntlarından bahsetmiyorum tabiiki,  onurlu ve tertemiz  alın teri ile kazanılmış mutluluklardır kastım. )

Aksi bir yangındır, yakar sürekli yaşanan mutsuzluk insanın önce içini sonra kabını sinsice. Başlarda üfleriz dumanı içimize kimseler görmesin diye fakat önce duman görünür dışarıdan sonra sevdiklerimiz uzaklaşır bizden yavaş yavaş ve külleşir ruhlarımız hızlıca.

Şair ne güzel yazmış;

Ömür dediğin üç gündür,

dün geldi geçti,

yarın da mechüldür,

o halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür.

Sağlıcakla kalın, önümüzdeki hafta tekrar görüşebilmek ümidi ile  …

Paylaşmak istedikleriniz olursa www.insanvehikayesi.com dan gönderebilirsiniz. Böylece ben de memnuniyetle sitenin ilgili bölümünde yazılarınızı yayınlarım, o zaman belki başkaları da sizin tecrubelerinizi okuma fırsatı bulabilir ve hatta belki birilerinin daha fazla mutlu olmasına ve bir fark yaratmasına birlikte yardımcı olmuş oluruz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply