Haftalık Yazılar

İmkansız öylemi ?

‘’ Bir şey yapılana kadar daima imkansız görünür ‘’

Nelson Mandela.

Ve bir hikaye,

Nebraska’da yaşlı bir adam yaşardı.. Patates ekimi için bahçeyi bellemesi gerekiyordu, lakin bu çok zor bir işti.. Tek oğlu olan David ona yardım edebilirdi fakat o da hapisteydi.

Yaşlı adam oğluna bir mektup yazdı ve sorunu açıkladı.

Sevgili David,
Patates bahçemi belleyemeyeceğimden kendimi çok kötü hissediyorum. Bahçeyi kazmak için oldukça yaşlanmış sayılırım. Burada olsan bütün derdim bitecekti. Biliyorum ki sen bahçeyi benim için hallederdin.
Sevgiler Baban

Bir kaç gün sonra oğlundan bir mektup aldı.

Babacığım,
Allah aşkına bahçeyi kazma. Ben oraya cesetleri gömmüştüm.
Sevgiler David

Ertesi gün sabaha karşı FBI ve yerel polis çıkageldi ve tüm sahayı kazdı lakin hiçbir cesede rastlamadılar. Yaşlı adamdan özür dileyerek gittiler. Aynı gün yaşlı adam oğlundan bir mektup daha aldı.

Babacığım,
Şimdi patatesleri ekebilirsin, bu şartlarda yapabileceğimin en iyisini yaptım.

Akabinde son söz,

İmkansız çünkü; tek başınayım, hiç şansım yok, kimse beni anlamıyor, hak ettiğimi vermiyorlar, en iyisini ben biliyorum fakat ……, şu kadar param olsaydı ……, şurada/burada bir tanıdığım olsaydı ……, yanımda şu yada bu olsaydı ……, bir fırsat veren olsaydı…… vb. vb. vb. vb. vb. yerine,

Sadece YAPABİLİRİM ‘ in gücüne inanılsa, çıkılsa yola karınca misali dürüstçe, çok ama çok çalışılsa, başarısız olmak düşüncesine ve tüm engellere hiçbirzaman kulak asılmasa, daima bilgi, pozitif akıl ve bilim dost edinilse ve ASLA hiç vazgeçilmese YAPABİLİRİM’ e inanmaktan?

Paylaşmak istedikleriniz olursa www.insanvehikayesi.com dan gönderebilirsiniz. Böylece ben de memnuniyetle sitenin ilgili bölümünde yazılarınızı yayınlarım, o zaman belki başkaları da sizin tecrubelerinizi okuma fırsatı bulabilir ve hatta belki birilerinin daha fazla mutlu olmasına ve bir fark yaratmasına birlikte yardımcı olmuş oluruz.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply