Hoşgeldiniz

Hoş Geldiniz

Bu sitede, bir bireyin yaşam ve insan hakkındaki kişisel düşüncelerinden bir kesit bulacaksınız. Sitenin içeriği tamamen kişisel olup sitenin hazırlanmasındaki amaç kendinize bir kez de benim anlatmaya çalıştığım çerçeveden bakabilmenizi sağlayabilmektir. Beklentim ise, sadece ve sadece bu bakış açısının okuyuculara olumlu bir şeyler katabilmesidir. Çünkü bu sitedeki yazılar sizleri değiştiremez, daha fazla mutlu kılamaz, sorunlarınızı çözemez yada sizi daha mutlu bireyler kesinlikle yapamaz. Sadece yukarıdaki paragrafta yazdığım gibi belki sizlere farklı bir bakış açısı sunabilir.  Daha fazla özgür, daha fazla üretken, daha fazla paylaşan ve sonunda daha fazla mutlu olabilmek sadece sizlerin elinizdedir ve bunu sizden başka, sizin yerinize gerçekleştirebilecek birisi kesinlikle yoktur. Sadece siz varınız. Çünkü bu yaşam sizin yaşamınızdır ve sizin parmak iziniz gibi benzersizdir. İşte bunun içindir ki sadece siz daha iyisini yaratabilirsiniz, başkaları değil, sadece siz.

Sanırım hepimiz, düşüncelerimizi, hayata ve olaylara bakış açılarımızı bir şekilde başkaları ile paylaşmaktayız. Ve bu paylaşımı genellikle her fırsatta, uygun bulduğumuz ortamlarda ve yine uygun bulduğumuz insanlar ile farklı yollar kullanarak sürekli yapmaktayız.

Düşüncelerimizi paylaşmak, bu düşüncelerin bir şekilde değerlendirildiğini, önemsendiğini ve kabul gördüğünü hissetmek temel bir ihtiyaçtır ve biz buna takdir edilmek diyoruz. Diğer ana 3 ihtiyacımız gibi, takdir edilmek ihtiyacı da vazgeçemeyeceğimiz ve yaşamımız boyunca sürekli ihtiyaç duyacağımız duygusal gereksinimlerimizden birisidir. Bu temel ihtiyaçlar; özgür olmak, üretmek, paylaşmak ve takdir edilmek olduğuna göre, ben de bu çalışmamı düşüncelerimi özgürce ifade edebilmek, başkalarıyla paylaşmak ve eğer mümkün olabilirse takdir edilebilmek adına hazırlamış olmalıyım.

Neden ve nasıl mı? Bunun için sitenin tümünü sabırla okumanız gerekecek.