Haftalık Yazılar

çorbada tuzun olsun

Çorbada tuzun olsun derneğinin her gün sokakta yaşamak zorunda olanlar için kendi elleri ile yaptıkları o sıcacık, tertemiz, çok lezzetli mercimek çorbasının arkasında yürekleri de sımsıcak gencecik insanlar var.

Dün gece iki arkadaşım ile birlikte katkı vermek için uğradık. Sağolsunlar tertemiz yürekleri ve samimiyetleri ile karşıladılar bizleri ve hemen gördük ki, pişmekte olan o mis gibi mercimek çorbasının kokusu tıpki ana kucağı gibi oradaki herkesi sarıp sarmalıyordu.

Evet, sadece 4 kazan çorba kaynıyordu fakat sanki kaynayan 1,000lerce kazan mercimek çorbasının kokusu içimizi temizliyordu, ruhlarımızı serbest bırakıyordu ve sanki o çorbanın içinde sadece mercimek değil fakat iyiliğin sonsuz enerjisini vardı.

Yemekler kazanlarda, kazanlar arabalarda, torbalar ellerde yola koyulduk,

ve vardık biraz sonra yerimize,

çorba, pilav ve tatlıydı elimizdekiler görünürde ama ya yürektekiler …

belki çok değildi tabaklardakiler fakat bittiğinde sanki bir daha hiç mutsuz olmayacak ve bir daha hiç aç kalmayacak gibiydi herkes…

sonra döndük…

kazanlar yıkandı, ocaklar temizlendi, yerler silindi sonra çaylar içildi ve sanki bin atlı akınlarda çocuklar gibi şendik, sanki bin atlı o gün dev gibi bir orduyu yendik 🙂

Onlar ve kuyruktakiler her akşam sizleri bekliyorlar, lütfen uğrayın, katılın ve katkı verin onlara

evet, kuyrukta bekleyenler için ve belki de en çok kendiniz için…

Siteyi yada herhangi bir yazının içeriğini beğendi iseniz lütfen arkadaşlarınız ile paylaşınız, böylece başkaları da sitedeki yazıları okuma fırsatı bulabilir.

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply